Suzanne Aalberse
Afdeling: Neerlandistiek
Opleidingen: MA Neerlandistiek
Cursus: meerdere cursussen
Werkvorm: Opdrachtgestuurd leren & portfolio’s
De eenjarige master Neerlandistiek is een brede klassieke academische studie in het midden van het werkveld. De kerndoelstelling van de master is het vertalen van academisch onderzoek naar een breder publiek. Studenten kunnen zich binnen de master specialiseren op het gebied van beleid, educatie, of cultuur. Bij dit project is gebruik gemaakt van:
- Opdrachtgestuurd leren om studenten bewust te maken van waar Neerlandici ingezet kunnen worden en te werken aan de kerndoelstelling van het vertalen van academisch onderzoek naar een breder publiek.
- Portfolio’s waarin studenten hun ontwikkeling bijhouden.
Resultaten
Er is een inventarisatie gemaakt van praktijkgestuurde opdrachten waarin studenten een vraag uit de praktijk vertalen naar een academische vraag en waarin ze een academische oplossing vertalen voor een breder publiek. Een aantal studenten gaat in het studiejaar 2019-2020 met de opdrachten aan de slag.
Foto: Suzanne Aalberse
Foto achtergrond tegel: Canva.com
Zelf aan de slag?
Neem contact op met ICTO FGw via icto-fgw@uva.nl